[ WIG20 – ANALIZA TECHNICZNA - AKTUALIZACJA 09.11.2017r. ]


W poprzednich analizach tego indeksu wskazywałem na opór na poziomie ~ 2 544.90 pkt., wyznaczony przez wierzchołki z września 2014r. i maja 2015r. W tym roku poziomy te testowane były pod koniec sierpnia i na początku września, a także w pierwszej połowie października, oraz aktualnie w pierwszym tygodniu listopada br.
Wykres miesięczny, skala logarytmiczna:
( w celu powiększenia proszę kliknąć na grafice )
Link bezpośredni do grafiki: https://invst.ly/5sh1u     
Jak widać na wykresie, byki mają nieodpartą chęć wyłamać w końcu ten poziom, w myśl teorii im częściej testowany poziom, tym jest większa szansa na jego przełamanie. A w ostatnim czasie te próby się nasiliły. Tu dobre wiadomości się kończą. Gdyby udało się wyłamać w/w opór, to niedźwiedzie mogą się bronić jeszcze wyżej na poziomie ~ 2 620. pkt. Gdzie mamy maksima z przełomu grudzień 2012 i styczeń 2013r. potwierdzone nieudaną próbą wybicia oporu w listopadzie 2013r. Na ile mocny jest to poziom? Jak na razie pozostaje to w sferze domysłów, bo bykom brak siły do przełamania tego niżej, to domyślam się, że z tym wyżej może być podobny problem. Zwłaszcza, że na 2 620 pkt. wypada połowa spadkowej miesięcznej świecy z sierpnia 2011r. i chociaż to już ponad 6 lat, to nie stawiał  był wszystkich pieniędzy na to, że z marszu byki przypuszczą atak na 2 915 pkt. gdzie jest 3 miesięczny szczyt z kwiecień – czerwiec 2011r. Przejdźmy do wykresu tygodniowego.
Wykres tygodniowy, skala logarytmiczna:
( w celu powiększenia proszę kliknąć na grafice )
Link bezpośredni do grafiki: https://invst.ly/5sh6j  
2-je najnowsze tygodniowe świece z długimi górnymi cieniami nie napawają optymizmem. W ubiegłym tygodniu po raz kolejny byki dały wyraz swojej słabości nie mogąc utrzymać zdobyczy jaką był wyłamany opór na  2 544.90 pkt. Na razie powodów do nadmiernego pesymizmu nie ma. Od dołu za wsparcie nadal „robi” poziom 2 422 pkt. A dodatkowo wspiera go średnioterminowa linia trendu wzrostowego, która początek ma pod koniec marca 2017r na 2 176 pkt. I aktualnie znajduje się już nad w/w wsparciem na poziomie 2 444 pkt. I będzie pierwszą przeszkodą z jaką będą sobie musiały poradzić niedźwiedzie. Co może cieszyć to fakt, że jest coraz mniej miejsca na ruch w obrębie wymienionych poziomów – 2 545 pkt. od góry i 2444 pkt. ( linia trendu wzrostowego ) od dołu.  Byki na pewno liczą na rajd Świętego Mikołaja. Niedźwiedzie na koniec wzrostów i poważniejszą korektę za oceanem. Jeśli ta by nastąpiła to niedźwiedzie mogą zepchnąć kurs do 2 300 lub nawet 2 200 pkt., zależnie do głębokości korekty. Na koniec wykres ze wskaźnikami:
Wykres tygodniowy, skala logarytmiczna:
( w celu powiększenia proszę kliknąć na grafice )
Link bezpośredni do grafiki: https://invst.ly/5sh9l   
Zajmiemy się tygodniowym, bo dzieją się tu niepokojące rzeczy na MACD. Od 2-je połowy maja 2017r. MACD opada pod swoją linią sygnalną, z małą korektą od 3 dekady sierpnia do pierwszej dekady października, gdzie porusza się ponad nią, tylko po to aby już w 2-giej dekadzie października ponownie ją przeciąć od góry i uparcie podążać w kierunku wartości ujemnych. Jedyne co w ostatnich tygodniach uległo zmianie to, tylko to, że ruch ten przyśpieszył. Jest to sygnał niepokojący i należy go uwzględnić podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych, zwłaszcza tych o dłuższym horyzoncie czasowym. Podsumowując: Do czasu wybicia któregoś z w/w poziomów mamy męczący ruch boczny. Z jednej strony  byki z coraz większą częstotliwością atakują sufit, a z drugiej strony MACD ostrzega, coraz szybciej podążając do strefy wartości ujemnych. Pozostaje obserwować i czekać w męczącym boczniaku na kierunek wybicia.

Dziękuję za poświęcony czas i zainteresowanie.
Zachęcam do komentowania i kontaktu na fanpage bloga pod adresem: https://www.facebook.com/iLuminaTi.3301/
Pozdrawiam  iLuminaTi

***********

Wykresy prezentowane w tym wpisie są mojego autorstwa i zostały stworzone na bezpłatnej platformie  https://pl.investing.com . Osobiście uważam ją za najlepszą,  bezpłatną platformę jakiej używam do samodzielnej analizy. Z płatnych aplikacji używam i polecam ( szczególnie tym mniej doświadczonym inwestorom) aplikację Sqaber w wersji Premium. https://squaber.com/pl/faq , która moim zdaniem jest aplikacją kompletną, a rysowane automatycznie przez nią linie trendu, strefy wsparcia i oporu, o czym się wielokrotnie przekonałem, odznaczają się bardzo dużą skutecznością. Godną polecenia stroną z której bardzo często korzystam jest https://comparic.pl/ , tym  którzy szukają tylko informacji o naszej rodzimej giełdzie polecam https://comparic.pl/gpw/

Zastrzeżenie
Wszystkie prezentowane na niniejszym blogu informacje są prywatnymi opiniami autorów bloga i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) .

Każdy podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.
Autorzy bloga nie odpowiadają za treść umieszczanych reklam.




Komentarze

POPULARNE POSTY:

[ KGH – KGHM POLSKA MIEDŹ – ANALIZA TECHNICZNA 21.09.2017r. ]

[ JSW – JASTRZĘBSKA SPÓŁKA WĘGLOWA - ANALIZA TECHNICZNA 28.09.2017r. ]

[ CDR - CDPROJECT – ANALIZA TECHNICZNA 18.09.2017r. ]

[ 11B – 11 BIT STUDIOS - ANALIZA TECHNICZNA 02.10.2017r. ]

[ URS - URSUS - ANALIZA TECHNICZNA - 13.09.2017. ]

[ CDR – CDPROJEKT – ANALIZA TECHNICZNA -AKTUALIZACJA z 20.09.2017r. ]

[ WIG20 – ANALIZA TECHNICZNA 12.09.2017r. ]

[ LVC – LIVECHAT SOFTWARE S.A. – ANALIZA TECHNICZNA 08.10.2017r. ]

[ GC - GOLD - ZŁOTO - ANALIZA TECHNICZNA - 25.09.2017. ]

[ ALL – AILLERON - ANALIZA TECHNICZNA 03.10.2017r. ]